Parkiralište ispred Osnovne škole

Autor: Marija Mufić Santin, 17. 9. 2024. 20:41

Poštovani roditelji,

sa Uslugom Poreč d.o.o. koja upravlja parkiralištem ispred Osnovne škole Poreč u ulici Karla Huguesa dogovoreni su slijedeći vremenski termini kada će rampa biti podignuta radi lakšeg protoka vozila:

08:00-08:30

12:10-12:30

13:00-13:30

Ovom Vas prilikom još jednom molimo da ne ostavljate vozila na prilazu za školski autobus.

Zahvaljujemo na suradnji i razumijevanju!

Početak nove školske godine 2024./2025. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marija Mufić Santin, 6. 9. 2024. 17:01

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Nastava počinje u ponedjeljak, 9. rujna 2024. prema slijedećem rasporedu:

MATIČNA ŠKOLA

2. – 8. razred od 8:30 do 11:05 sati (polazak autobusa u 11:15)

Odjeli učenika s teškoćama od 10 do 11 sati

1. RAZRED

Prijem učenika 1. razreda u 11:30 sati

2. – 4. razred od 7:45 do 10:20 sati (polazak autobusa u 10:30)

1. RAZRED

Prijem učenika 1. razreda u 10:00 sati

Napomena:

Učenici od 1. do 8. razreda trebaju donijeti školsku torbu radi preuzimanja udžbenika.

Prijevoz za sve učenike putnike od 2. do 8. razreda je organiziran.

Produženi boravak i školska kuhinja započinju s radom od utorka, 10. rujna, a sve će informacije učenici dobiti od svojih razrednika/razrednica.

Svima želimo lijep i veseo početak nove školske godine 2024./2025.

Djelatnici Osnovne škole Poreč

OŠ Poreč financijski poduprla svoje učenike na Ljetnoj školi matematike u Roču

Autor: Ivan Kardum, 28. 8. 2024. 09:20

Osnovna škola Poreč i ove je godine dala svoj doprinos u obliku financijske potpore svojim učenicima koji su bili spremni uključiti se u rad Ljetne škole matematike u Roču. Učenici su s velikom radošću dio svojih ljetnih praznika posvetili učenju i radu. Radionice su bile vrlo poučne i zanimljive, a i upoznali su nove prijatelje.

U slobodno vrijeme učenici su igrali društvene igre i održavali sportske aktivnosti. Ostvaren je i posjet Dječjoj kući, Fakultetu za matematiku u Rijeci i Astronomskom centru Rijeka. Organizaciju su planirali i vodili Matematičko društvo Istra i OŠ V. Grželja, Buzet. Sjajna ekipa entuzijasta koji su sudjelovali u organizaciji ovogodišnje škole matematike u Roču, zaslužuju svaku pohvalu za inicijativu, trud i volju koju su uložili da bi boravak djeci bio što ljepši i ugodniji, a znanja koja su usvojili zanimljiva i poticajna. Uz organizatore, na učenike i njihove aktivnosti podupirali su i srednjoškolski volonteri. Učenici i roditelji iskazuju veliko zadovoljstvo ovogodišnjom Ljetnom školom matematike i najavljuju ponovni dolazak slijedeću godinu.

Posebno zadovoljstvo iskazali su roditelji učenika OŠ Poreč koja je sufinancirala boravak svojih učenika u Roču. Time je OŠ Poreč potvrdila da je itekako zainteresirana za poticanje i motiviranje svojih učenika za rad u području prirodnih znanosti i tehnologije.

Još jedna likovna nagrada

Autor: Ivan Kardum, 9. 7. 2024. 14:18

Učenici razredne nastave OŠ Poreč sudjelovali su i ove školske godine u likovnom natjecanju našeg Društva invalida Poreč.

Djeca Poreča su kroz likovne radove pokazala senzibilitet i razumijevanje prema osobama s invaliditetom. Ema Šker, učenica 4. b razreda, mentorice Davorke Škarice, dobila je drugu nagradu žirija.

Čestitke svestranoj Emi!

OŠ Poreč na Plazma Sportskim igrama mladih

Autor: Ivan Kardum, 8. 7. 2024. 17:17

Plazma Sportske igre mladih ove su se godine, 15. svibnja 2024., održale u sportskoj dvorani OŠ Finida. Djeca su se natjecala u atletici i graničaru u dvjema kategorijama, 2013. godište i mlađi te 2015. godište i mlađi.

Najspretnije ekipe u graničaru jesu ekipa „Poreč“ učenici 2. a OŠ Poreč u kategoriji 2015. i mlađi te ekipa TOŠ Bernardo Parentin u kategoriji 2013. godište i mlađi.

Najbrži trkači 2013. godište i mlađi Katja Martinčević i Edi Dobrec, a u kategoriji 2015. godište i mlađi Mila Rakovac i Karlo Pantović, koji su zasluženo tada osvojili zlatne medalje.

Svi nagrađeni su pozvani od 20. 07. –  22. 07. 2024. na Državnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih koja će se održati u Rijeci.

Plazma Sportske  igre mladih najveća su sportsko amaterska manifestacija u Europi, a ove je  godine samo u Hrvatskoj okupila više od 110 000 djece i mladih.

Svečanom priredbom obilježen završetak školske godine i Dan škole

Autor: Ivan Kardum, 1. 7. 2024. 07:27

U petak 21. lipnja, u suradnji s Umjetničkom školom Poreč, u prepunoj dvorani „Veli Jože“ obilježen je  Dan škole. U kulturnom dijelu programa, uz naše učenike, zanimljivim koreografijama i glazbenim izvedbama predstavili su se učenici Plesnog i Glazbenog odjela Umjetničke škole.  Uručene su  nagrade učenicima koji su ostvarili zapažene rezultate na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima.  Poseban dio programa posvećen je oproštaju s generacijom osmih razreda. Tradicionalnu nagrada „Zlatno pero“ za postignut odličan uspjeh tijekom svih osam godina školovanja dodijeljena je sljedećim učenicima:

Učenici 8. a razreda: Marko Ašpan, Mateo Herak, Lara Poropat Luk i Antea Prskalo. Učenici 8.b razreda: Rene Emanuel Bel, Ema Bulić, Lea Jugovac i  Maša Jakominić. Učenici 8. c razreda: Lea Miloš, Vanesa Popović, Siria Poropat, Lukas Simonetti, Petar Ivan Vojvoda i Mario Žiković.

Na samom kraju, uz želje za opuštenim i ispunjenim ljetnim praznicima, za dobru atmosferu  pobrinuo se školski bend izvedbom rock-hitova.

Dopunski rad 2023./2024.

Autor: Marija Mufić Santin, 26. 6. 2024. 18:56

Poreč-Parenzo, 26. lipnja 2024.

DOPUNSKI RAD

četvrtak, 27. 6. 2024. – srijeda, 3. 7. 2024.

POVIJEST – 8:30 do 10:05

BIOLOGIJA – 10:20 do 11:55