KAKO KOD DJECE RAZVIJATI EMPATIJU?

Autor: Ivan Kardum, 22. 12. 2023.

Volonterski rad roditelja i učenika 6. razreda

U OŠ Poreč posebna pažnja se poklanja razvoju suradnje s najvažnijim odraslim osobama u životu djece - roditeljima.

Za roditelje i učenike 6. razreda 7. 12. 2023. godine organiziran je tematski roditeljski sastanak i radionica izrade prigodnih novogodišnjih ukrasa u suradnji s Društvom invalida Poreč.

Temu roditeljskog sastanka Razvoj empatije kod djece pripremile su razrednice 6. razreda u suradnji s pedagoginjom. Materijale za radionicu pripremila je učiteljica Likovne kulture Marija Cvitković Nadenić. Gošće roditeljskog sastanka bile su članice i volonterke Društva invalida Ljubica Devetak Prokeš, Marica Mihelčić i Mariza Vračević. One su učenike i roditelje upoznale s važnošću podrške u zajednici osobama s invaliditetom i pomagale u izradi prigodnih ukrasa.

Izrađene ukrase volonteri Društva invalida prodavat će za vrijeme Adventa u Poreču s ciljem prikupljanja novčanih sredstava za nabavku pomagala i rad mobilnog tima Društva invalida Poreč. U ugodnom radnom ozračju zajedničkim radom roditelja, učenika i učitelja izrađeno je preko 40 prigodnih ukrasa.
Ovako organiziranim roditeljskim sastankom važne odrasle osobe u životu djece, osobe od kojih se djeca uče životnim vrijednostima, bile su djeci najbolji primjer empatije, solidarnosti i humanosti.

Razrednice 6. razreda:
D. Klarić, V. Mažar, I. Šarac, V.B. Kuča i pedagoginja S. Tićak Balaž