Pub-kviz o ovisnostima

Autor: Ivan Kardum, 7. 12. 2023.

U OŠ Poreč učenici "ovisni o znanju", a upravo pod tim nazivom su odigrali pub-kviz povodom, obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

Kao i svake godine naša škola brojnim aktivnostima obilježava Mjesec borbe protiv ovisnosti, a ove smo godine to učinili i na malo drugačiji način, igranjem tematskog pub-kviza. Pub-kviz je osmislila i organizirala učiteljica biologije Kristina Kostadinović, a igrali su učenici triju osmih razreda. Kviz je bio koncipiran na sljedeći način: 4 kategorije (općenito o ovisnostima, alkohol i cigarete, droge, ovisnosti modernog doba), svaka kategorija po 10 pitanja (navedi, zaokruži, prepoznaj pjesmu/sliku/film). U kvizu je sudjelovalo ukupno 12 ekipa (3 - 5 članova), a sve su ekipe igrale do zadnjeg trenutka, bez predaje, pošteno, timski. Rezultati na kraju četvrte kategorije bili su vrlo napeti i učenici su bili u neizvjesnosti. Na kraju je pobjedu odnijela ekipa Invictus_cepa, s velikih 32,5 boda od ukupnih 40. Drugo mjesto dijelile su dvije ekipe, Susumeljak i Žbuka za fasadu, s 31.5 bodom, a treće mjesto je pripalo ekipi imena Puževi, te su osvojili 31 bod. Nagrade za prva tri mjesta, te utješnu nagradu za predzadnje mjesto (ekipa Frule i ekipa Zuma), osigurao je Zdravi grad Poreč, a učenicima ih je uručila psihologinja Dajana Miloš Uzelac.

Ovim putem htjeli bismo htjeli zahvaliti Zdravom gradu Poreču na suradnji i nagradama koje su u učenicima dodatno probudile natjecateljski duh, učiteljici biologije na vođenju i organizaciji, stručnoj službi na podršci i pomoći prilikom organizacije te posebno učenicima koji su se pokazali kao veliki kvizaši, uz veliko zanimanje, želju i trud! Čestitke svim ekipama: Bosanci, Frule, Zlatne djevojke, Srebrne djevojke, Braća Zoks, Zuma, Bezimeni, VSV, Puževi, Susumeljak, Žbuka za fasadu, Invictus_cepa. Veselimo se budućim kvizovima, kada već imamo ovakve natjecatelje! A za kraj pogledajmo što su ekipe rekle o kvizu... :)

"8. b razredu bilo je zabavno i mislimo da je kviz bio dosta jednostavan jer se radilo o temi o kojoj mi dosta znamo otprije i koja nam je bliska. Najzanimljivije nam je bilo pogađati pjesmu i naziv filma. Htjeli bismo češće imati pub-kvizove u školi vezane za ostale teme i predmete." Maša J., 8. b "Bio je zabavan i neke su skupine zadataka bile teže pa smo morali pogađati neke odgovore." Mario Ž., 8. c "Zanimljivo, lakše nego što smo mislili." Siria P., 8. c "Prezanimljivo, naučio sam nešto novo, npr. da ne smijem puno igrati videoigre." Matej M. B., 8. c

Navedeni kviz možete pogčedati na sljedećoj poveznici: https://docs.google.com/presentation/d/19WUN09L5n0TFlj1Ph_Jo8WgOIofN2Wl7/edit#slide=id.p1