Autor: Kristina Lijović, 6. 5. 2016.

Učenici OŠ Poreč (Leo Ritoša, Lovro Šahta, Erik Toromanović i Luka Buterin ) sudjelovali su 4. svibnja 2016.g. na 1. kolu Croatian Makers lige u Puli. Iako se službeni rezultati očekuju idući tjedan, ekipa OŠ Poreč nada se odličnom plasmanu i jednom od prva tri mjesta.

Croatian Makers je projekt udruge Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih – IRIM koji potiče razvoj i popularizaciju robotike i automatike kod osnovnoškolskih uzrasta, ali i starijih.

Grupa učenika petih razreda  sustavno se pripremala za natjecanje. Nakon uspješno odrađenog pretkola natjecanja, zasluženo su se plasirali na 1. kolo koje je po regijama organizirano na državnoj razini. Na natjecanju nije bilo najvažnije pobijediti, već pokazati svoju vještinu programiranja i upravljanja robotima. Osim dobre zabave i druženja, znatiželjno su promatrali ostale ekipe, izmjenjivali iskustva, davali jedni drugima savjete kako poboljšati svoje mBot-ove i dogovarali iduće druženje.