Autor: Kristina Lijović, 28. 10. 2016.

Društvo invalida Poreč organizira humanitarnu akciju prikupljanja čepova pod nazivom "Pokloni čep i pokreni svijet". Učenici nižih razreda OŠ Poreč i područnih škola Veli Maj, Žbandaj i Nova Vas uključili su se u ovu humanitarnu akciju.

U petak, 21. listopada 2016. učenici su zajedno s učiteljicama odnijeli oko 55 kg čepova u prostorije Društva invalida Poreč. Sa zadovoljstvom su posjetili prostorije Društva, upoznali se s ciljevima akcije, te izrazili želju za nastavkom prikupljanja čepova kao što je i planirano. Tajnica Društva zahvalila se na donaciji. Ovom akcijom ostvaruje se povezanost najosjetljivijih i najmlađih članova našeg društva, te promiču humanost i poštovanje kao temeljne društvene vrijednosti. Akcija se i dalje nastavlja.
Zahvaljujemo roditeljima na suradnji i podršci.
Ova akcija nastavlja se na prošlogodišnju akciju "Čepovima do skupih lijekova" koja je polučila izvrsne rezultate. U akciji su sudjelovali učenici naše škole koji su skupili veliki broj čepova za što su bili nagrađeni izletom kojeg im je poklonio NP Brijuni kao organizator akcije.