Autor: Kristina Lijović, 13. 4. 2017.

Učenici nižih razreda OŠ Poreč i PŠ Nova Vas, Veli Maj i Žbandaj i u 2. su polugodištu nastavili  s humanitarnim djelovanjem. Ponovno su se uključili u humanitarnu akciju koju organizira Društvo invalida Poreč pod nazivom „Pokloni čep i pokreni svijet“.

U utorak, 4.travnja 2017.,  učenici su u pratnji učiteljica odnijeli oko 70 kg čepova u prostorije Društva invalida. Tajnica Društva, gospođa Sandra Brečevac, zahvalila je učenicima na marljivom prikupljanju. Objasnila je da će se uz pomoć novca od prodaje čepova kupiti gorivo za kombi koji koriste članovi Društva invalida.

Akcija se i dalje nastavlja. Mali su humanitarci obećali da će do kraja školske godine i dalje marljivo prikupljati čepove.