Autor: Administrator , 12. 4. 2018.

Dana, 27.3.2018., s početkom u 17 sati u OŠ Šijana, u Puli, održala se smotra folklora “Istarska večer”. Na smotru su se odazvale brojne folklorne skupine osnovnih škola te folklornih društava Istarske županije koje su svojim plesom, instrumentalnim, vokalnim ili recitatorskim točkama pokazale svoje vještine u predstavljanju folklornog bogatstva Istre.

Uz članove KUD-a Uljanik, Dnevnog centra za radnu terapiju i rehabilitaciju iz Pule  te učenika OŠ Šijana, OŠ Vidikovac, OŠ Tone Peruško, OŠ Stoja iz Pule, OŠ Vladimira Nazora iz Vrsara, nastupali su i učenici OŠ Poreč, Područne škole Nova Vas, iz Nove Vasi.

Učenici III. razreda Područne škole Nova Vas, pod vodstvom njihove učiteljice Sandre Labinac Bilić,  predstavili su se recitacijom i igrokazom. Sara Momić recitirala je pjesmu Baba Mara koju je sama napisala, a Gabrijela Barišić, Antea Blažević, Lara Brajković, Ena Jakičić, Tina Justinčić, Chiara Mačinić, Sara Momić, Gabrijel Šantor i Ivona Šimić izveli su igrokaz “Ča je ča” koji je napisala njihova učiteljica.

Učenici su razmijenili svoja iskustva, vještine i znanja o istarskoj tradiciji, običajima i kulturi, a u tome su ih podržali brojni roditelji i prijatelji koji su svojom nazočnošću  uveličali  samu smotru, za koju  iz godine u godinu, postoji sve veći interes.