Autor: Administrator , 12. 6. 2018.

„Vrapčić u školi“ je projekt koji se odvijao tijekom školske godine u dvije etape.

U prvoj etapi je knjižničarka V. Halaba, voditeljica Projekta, održala predavanje za roditelje na kojemu su roditelji upoznati s ciljem i sadržajem projekta te mrežnim stranicama na kojima mogu pronaći potrebne informacije o primjerenom ponašanju. Sudjelovali su  učenici i roditelji1.b (R. Maltar), c (M. Selar), d ( D. Škarica), e (E. Mujakić), VM (S. Jakotić) i ŽB (D. Jovašević).

U drugoj etapi su roditelji čitali, u učionici ili knjižnici, učenicima dijelove iz knjige „Vrapčić u školi“ i razgovarali o sadržaju pročitanog. Knjiga je autorsko djelo skupine učenika o lijepom i primjerenom ponašanju u školi napisana prije tri godine. U ovoj etapi su sudjelovali učenici i roditelji 1. b, e, VM, i ŽB.

U trećoj etapi su roditelji sa svojom djecom, u svom domu,  zajedno čitali slikovnicu „Vrapčić u školi“.

Cilj projekta je poticanje učenika i roditelja na zajedničko druženje i čitanje knjiga naglašavajući primjereno ponašanje svih sudionika projekta.

Pročitajte što su o Projektu rekli roditelji:

Marijana Perak: „Sudjelovanje u projektu „Vrapčić u školi“ bilo je zaista lijepo i ugodno iskustvo. Djeca su slušajući priču pokazala veliko zanimanje. Zajedno smo razgovarali o priči i ponašanju u školi. Svi smo se lijepo zabavili i ponovili pravila ponašanja u školi“

Ivana Kadum: „Neopisivo lijepo iskustvo. Imala sam tremu čitajući, ali od djece se jako puno nauči. Uglavnom, sve bih ponovila opet.“

Roditelj 1.: „Veoma lijepo smišljeno. Poučno.“ (1. e)

Roditelj 2.:  „Djeca su bila vrlo zainteresirana i aktivno su sudjelovala u raspravi. Odličan način interakcije škola-učenik-roditelj.“ (1. e)

Roditelj 3.: „Zanimljiva slikovnica i izvrsna ideja za upoznavanje i prilagodbu na školu.“(1. e)

Pročitajte što su rekli učenici:

Leo Lalić: „Jako sam sretan i ponosan što je moja mama bila na satu i čitala nam priče“

Lana Kadum: „Bila sam ponosna na moju mamu, ali mi je bilo čudno vidjeti mamu ispred ploče. Mama je lijepo čitala..“