Autor: Administrator , 4. 2. 2019.

Razigrano ozračje zavladalo je prepunim kabinetom glazbene kulture u kojem se u petak 1. veljače održala ovogodišnja Općinska smotra Lidrano 2019. godine.

Učenici osnovnih škola predstavljali su svoja postignuća u literarnom i dramsko-scenskom stvaralaštvu. Uz učenike naše škole, na ovogodišnjem susretu sudjelovali su učenici OŠ Tar-Vabriga, OŠ Sveti Lovreč Pazenatički i OŠ Finida.

Galerija fotografija

Nakon što se ravnateljica Nadija Kos svim sudionicima Smotre obratila riječima podrške i ohrabrenja, okupljeni učenici i članovi prosudbenih povjerenstava imali su priliku pogledati pojedinačne i skupne scenske nastupe učenika. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Snježana Radetić, Daliborka Škofić i Tatjana Savić, na županijsku razinu natjecanja uputile su pojedinačne nastupe Dragi Charlie Marije Šantor, učenice 8. razreda OŠ Tar-Vabriga i Ah, opet ispočetka Sare Đukić, učenice 4. razreda OŠ Poreč. Iz kategorije skupnog scenskog nastupa na daljnju razinu Smotre upućen je igrokaz Ljubav, obična glupost u izvedbi Danje Golemović, Nike Nujić i Kristijana Vlizla, učenika 8. razreda OŠ Poreč i scensku igru Večera u izvedbi Sare Žufić i Rubena Lustiga, učenika 4. razreda OŠ Poreč.

Povjerenstvu za literarno stvaralaštvo upućeno je ukupno 14 radova ( 3 literarna rada učenika OŠ Finida, 4 rada OŠ J. Rakovca Sv. Lovreč Pazenatički i 7 radova OŠ Poreč.) Članice Prosudbenog povjerenstva za literarni izraz  Gracijela Čehić, Gordana Poropat Alihodžić i Martina Vladišković Bernobić na županijsku razinu Smotre uputili su sljedeće radove: Viktorijin šalabahter ( Viktorija Komšić, učenica 5. razreda OŠ Finida) Dječja tuga  ( Chiara Mačinić, učenica 4. razreda OŠ Finida), Kako ne voljeti (Sara Šergo, učenica 8. razreda, OŠ Sveti Lovreč Pazenatički), Sunce ( Emili Lazarević, učenica 6. razreda, OŠ Poreč) i Vlak prema svjetlosti ili tami ( Rebeka Demarki Milanović, učenica 8.razreda OŠ Poreč). Čestitke svim sudionicima ovogodišnjeg Lidrana i puno uspjeha  na županijskoj razini Smotre.