Poštovani roditelji!

Sredstva za nabavu udžbenika za redovite i izborne predmete za školsku 2019./2020. godinu Zakonom o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu školu (Narodne novine 116/18) osiguravaju se iz Državnog proračuna.

Svi će učenici od prvog do osmog razreda  početkom nove školske godine  dobiti udžbenike u školi,  koje su dužni na kraju nastavne godine vratiti kako bi ih škola mogla dati na upotrebu  sljedećoj generaciji. (Vraćaju se udžbenici koji služe samo za čitanje, radni udžbenici se ne vraćaju.)

Obavijest o načinu preuzimanja udžbenika dobit ćete krajem ljetnih praznika.

Udžbenici  za 1. i 5. razred te djelomično za 7. razred (samo za predmete Biologija, Kemija i Fizika) odobreni su prema novom Kurikulumu. Popis  udžbenika koje je odabrala OŠ Poreč možete pogledati ovdje (Redni brojevi za našu školu: od 21987.-22031.

Razredi  2., 3., 4., 6., 7. (-osim za BIO, KEM i FIZ) te 8. razred rade   prema dosadašnjem Nastavnom planu i programu, tj. prema dosadašnjim udžbenicima.

Pored obaveznih udžbenika u nastavi se koriste i drugi obrazovni materijali (radne bilježnice, zbirke zadataka, likovne mape, atlasi i slično). Ti se materijali ne nabavljaju sredstvima  iz Državnog proračuna već ih za sve učenike od 1. do 8. razreda kupuju roditelji. Slijedi obavijest o nabavi dodatnih obrazovnih materijala koju vrše roditelji.