Autor: Ivan Kardum, 24. 6. 2022.

Učenici 4. a razreda OŠ Poreč zajedno s učiteljicom Marijom Matasović imali su 13. lipnja  2022. predstavljanje razrednog projekta Pčela – marljivica i hraniteljica kojim su pokazali svoje raznovrsne aktivnosti tijekom rada u šk. godini 2021./2022.

Događaj posvećen pčelici – marljivici i hraniteljici svojom nazočnošću uveličali su predstavnici lokalne i šire zajednice s kojim se ostvarila izvrsna suradnja. Uz članove obitelji učenika i  stručnu službu Škole, događaju su nazočili i predsjednik Udruge pčelara Nektar Ivan Kovač, gospodin Ugo Musizza zamjenik gradonačelnika, gospodin Krešo Bronić  ravnatelj SŠ Mate Balote, gospođa Barbara Sladonja iz Instituta za poljoprivredu i turizam Poreč, gospodin Tomislav Milohanić književnik, gospođa Tihana Mikulčić koja je tada bila na poslovima ravnateljice u Domu za starije i nemoćne osobe.

Učenici su autorskom pjesmom Jedna pčela mala pozdravili goste uz prigodni program. Učiteljica Marija Matasović je uz slajdove prikazala što su sve radili tijekom školske godine. Na kraju su se svi zasladili kolačima i limunadom s medom uz razgledavanje projektne izložbe zahvaljujući razrednoj zajednici učenika 4. a razreda i razrednoj zajednici roditelja. Sve u čast pčelinjoj zajednici.