Predrag Brkić

06.12.2016. 07:18
6. prosinca - Blagdan svetog Nikole
U katoličkom svijetu, ali i općenito u tzv. zapadnoj kulturi 6. prosinca slavi se Sveti Nikola. Djeca ga najčešće povezuju s darovima koje dobra djeca pronalaze u svojim čizmicama, a poznaju i Krampusa koji donosi šibe za zločestu djecu. No, tko je zapravo bio Sveti Nikola i od kuda dolazi legenda o darivanju djece?

01.12.2016. 07:39
1. prosinca - Svjetski dan borbe protiv AIDS-a
Svjetski dan borbe protiv AIDS-a obilježava se 1. prosinca različitim aktivnostima s ciljem podizanja svijesti javnosti o HIV/AIDS-u, pokazivanja solidarnosti prema oboljelima, utjecanja na smanjenje stigme i diskriminacije i skretanja pozornosti na opasnosti koje donosi rizično ponašanje.

11.12.2016. 01:26
Općina Funtana obilježila desetu godišnjicu od osnivanja
Svečanom sjednicom općinskog Vijeća Funtana je proslavila deseti rođendan. Osnovana je 11. prosinca 2006. i od tada djeluje bez teškoća, rekao je predsjednik općinskog vijeća Marin Tonković gostima i uzvanicima, među kojima su bili istarski župan Valter Flego i predstavnici prijateljskog Bihaća. Dobra suradnja Naglasivši kako su u tom razdoblju pažljivim upravljanjem resursima i potencijalima […] The post Općina Funtana obilježila desetu godišnjicu od osnivanja appeared first on Poreština.info news portal.

11.12.2016. 01:13
Sudaru dvaju vozila na cesti kod Kaštelira
U sudaru dvaju vozila na cesti kod Kaštelira u smjeru Gedići u subotu oko 20.20 sati sudjelovalo je ukupno pet osoba, od kojih dvoje male djece. Prema prvim informacijama na terenu, radi se o lakšim ozljedama, no koliko je osoba ozlijeđeno sa kakvom kvalifikacijom biti će poznato nakon policijskog očevida. Prometna nesreća se prema neslužbenim […] The post Sudaru dvaju vozila na cesti kod Kaštelira appeared first on Poreština.info news portal.

Ministarstvo Znanosti, Obrazovanja i Sporta
09.12.2016. 16:03
Natječaj Nacionalne zaklade za potporu učeničkom i studentskom standardu za dodjelu najmanje 400 studentskih stipendija za akademsku godinu 2016./2017.
Rok: 9. siječnja 2017. Nacionalna zaklada za potporu učeničkom i studentskom standardu raspisala je Natječaj za dodjelu najmanje 400 studentskih stipendija za akademsku godinu 2016./2017. Stipendije se dodjeljuju u 6 kategorija, u skladu s Pravilnikom o uvjetima i postupku za dodjelu studentskih stipendija od 21. studenoga 2016. godine.

09.12.2016. 16:19
U Studentskome centru uspješno potpisan Kolektivni ugovor
9. prosinca 2016. U Studentskome centru Zagreb prvi put je potpisan Kolektivni ugovor. Ugovor su potpisali sanacijski upravitelj Mirko Bošnjak i predstavnici sindikata Studentskoga centra Zagreb.

Osnovna škola Poreč / K. Huguesa 7 , HR-52440 Poreč / www.os-porec.skole.hr / ured@os-porec.skole.hr